Fundacja Ronalda McDonalda

Działając od 2002 roku w Polsce, Fundacja Ronalda McDonalda zmieniła standardy wielu polskich szpitali, pomogła konkretnym dzieciom, rodzicom i społecznościom.

Wszystkie działania Fundacji koncentrują się na profilaktyce i wczesnej diagnostyce onkologicznej najmłodszych oraz poprawie warunków dzieci i rodziców w  czasie leczenia w szpitalu. Filozofia opieki skoncentrowanej na całej rodzinie znajduje swoją najdoskonalszą realizację pod dachem Domu Ronalda McDonalda.

„Aby rodzina mogła być razem” jest najważniejszym elementem każdego z programów Fundacji. Z myślą o rodzinie, w czerwcu 2021 w Warszawie został oddany do użytku drugi Dom w Polsce, wspierający Szpital Pediatryczny WUM. Obydwa Domy – w Krakowie i Warszawie – są bezpłatne.

Dla rodziny towarzyszącej choremu dziecku w czasie leczenia działają także Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda, które Fundacja prowadzi w szpitalach pediatrycznych, tworząc jak najbliżej dziecka domowe warunki pobytu dla mamy i taty. Program „Łóżka dla rodziców” stopniowo zmienia standard kolejnych oddziałów dziecięcych w Łodzi, Koszalinie, Białymstoku, Gdańsku, Suwałkach i Kępnie.

W ramach profilaktyki onkologicznej od 2005 r. prowadzony jest ogólnopolski program bezpłatnych profilaktycznych badań USG dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Badania w ramach programu „NIE nowotworom u dzieci” są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne; wykonują je profesjonalni radiolodzy. Dotychczas zostało przebadanych ponad 73 000 dzieci w ponad 200 miejscowościach w Polsce.

Organizatorem GWSC jest Piotr Biankowski, Przyjaciel i Ambasador Fundacji, który w lipcu ubiegłego roku przepłynął Kanał La Manche. Dzięki jego wielkiemu zaangażowaniu, Fundacja regularnie pozyskuje środki dla programów, które pomagają dzieciom i rodzicom w czasie długich pobytów w szpitalach. Domy Ronalda McDonalda, Pokoje Rodzinne w szpitalach, ale też łóżka dla mamy, taty w sali szpitalnej.

Każdy dowie się o naszym celu 1% w 2022 roku – razem kupimy i wymienimy setki łóżek! Kto pływa, ten pomaga – 1% finansuje łóżko dla rodzica! KRS Fundacji Ronalda McDonalda: 0000 10 54 50.

Zapraszamy do gorącego dopingowania lodowych pływaków w Gdyni!